Tvorba webu a její postup

Zajímá vás tvorba webu? Chcete znát postup, jak na to? Potom vězte, že nejde o nic moc složitého, nicméně nějaké znalosti byste mít měli. Aby byly vaše stránky k vidění online, budete potřebovat hosting. Ten můžete zřídit bezplatně, eventuálně za něj můžete zaplatit. Výběr je jen na vás, nicméně pokud na svých stránkách nechcete mít nevyžádanou reklamu, uděláte lépe, když si za hosting připlatíte.

Hosting ale sám o sobě samozřejmě nestačí, aby vám k něčemu byl, musíte ještě vytvořit webové stránky samotné. U těch stojí na úplném začátku jakýsi návrh webu, ve kterém nastíníte, co od stránek očekáváte, jejich grafickou podobu a samozřejmě také strukturu. Webové stránky můžete vytvořit od základu sami, což ale vyžaduje znalosti minimálně HTML, stejně tak ale můžete využít nabídek třeba různých redakčních systémů a jiných software, z nichž některé jsou navíc volně ke stažení.

Ať už ale své stránky vytvoříte jakkoli, i kdybyste využili možnosti nechat je vytvořit specializovanou firmou, vždy budete muset nejprve promyslet design webu. Jak název napovídá, jde o něco, co zahrnuje vzhled stránek. Vedle nich je tu ale také jejich struktura stránek, která design webu utváří. Obojí je při tvorbě webu důležité, protože jistě chcete, aby se návštěvníci na vašich stránkách vyznali.