Tvorba webu a jeho struktura

Máte už vyhlédnutý ten správný hosting pro svou webovou prezentaci, ale ještě potřebujete vytvořit stránky? Tvorba webu vám může a nemusí zabrat mnoho času, záleží na tom, zda stránky budete vytvářet sami, nebo zda si na to někoho najmete. Vždy ale budete muset zajistit svým stránkám hosting, který můžete mít placený i bezplatný, na který potom umístíte webovou prezentaci samotnou.

Součástí každých stránek je jejich design, tedy grafická podoba a struktura webu. Při promýšlení struktury nesmíte zapomínat na to, aby byla jasná a přehledná, obsahující dobře setříděné a pojmenované kategorie a podkategorie. Krom uživatelské přívětivosti byste ale neměli zapomínat na to, aby byly stránky dobře viditelné pro vyhledávače, čemuž napomůžete rovnoměrně rozloženými klíčovými slovy.

Vytvořené, i stávající stránky pak můžete vyzkoušet – zda jsou dobře čitelné pro velké množství obvyklých prohlížečů a zda se správně zobrazují, rychlost jejich načítání, ale také to, nakolik jsou optimalizované pro vyhledávače. Jinými slovy provedete test webu. Od výsledku se totiž odvíjí celková úspěšnost stránek, jejich návštěvnost a spokojenost klientů.