Jak založit webovou stránku

Otázka jak vytvořit webové stránky nemá složitou teoretickou odpověď, i když s praktickým provedením mohou nastat problémy. Prezentaci můžete vytvořit buďto tak, že ji celou od začátku dokonce napíšete sami v HTML, eventuálně přidáte i znaky CSS a jiné; vedle toho máte možnost vyzkoušet některý z wysiwyg editorů nebo můžete stáhnout některý z redakčních systémů a jiných software určených pro vytvoření stránek. Záleží na tom, na co se víc cítíte, co si chcete vyzkoušet, co se vám líbí… jednoduše záleží na vás.

Nicméně tvorba webových stránek neznamená jen vytvořit nějakou stránku.  Chcete - li, aby na ni chodili uživatelé, potřebujete pro ni zajistit hosting, tedy nějaký ten internetový prostor. Ten můžete mít buďto bezplatný nebo placený. Výběr je opět na vás, vytváříte - li ale firemní prezentaci, je lepší zvolit placený hosting, protože se tím vyhnete takovým nehezkým věcem, jako jsou subdomény a nevyžádané reklamy.

Čímž se ta trochu dostáváme k dalšímu tématu a tím je obsah webu. Při jeho tvorbě je podstatná nějaká myšlenka, měli byste vědět, co od stránek očekáváte. Obsah samotný by pak měl být originální, aktuální a něčím zajímavý pro uživatele.